środa, 23 lutego 2011

Apokalipsa wg (Nie)Św. Moni56% społeczeństwa polskiego przyznało (to głupcy), że w ubiegłym roku nie otworzyło ani jednej książki. Jak powszechnie wiadomo, w dobie Internetu druk papierowy odchodzi do lamusa. Dlatego ja, w trosce o pseudoczytelników, postanowiłam założyć blog, aby każdy Polak czy władający językiem polskim cudzoziemiec miał kontakt z literaturą piękną. Dla tych, którzy przejdą obojętnie obok mej twórczości, nie widzę ratunku. Jak pokazują badania Biblioteki Narodowej, nieco ponad połowa Polaków nie jest w stanie przeczytać więcej aniżeli trzy strony maszynopisu. I tu ukłon w stronę niedokształconego narodu - długość moich notek będzie dostosowana do Waszych możliwości czytelniczych. 

Dostarczę wam mnóstwa dawki pozytywnej energii, nieszablonowej i nieprzydatnej informacji z pierwszej ręki, inspirujących relacji z życia największej gwiazdy. Będę dokształcać ludność, głosić ewangelię, dzielić się dobrą nowiną. Do tego wszystkiego trzeba mieć dar i ja taki dar niewątpliwie posiadłam. Strona ta powstała z myślą o obecnych i przyszłych poddanych (niegodnych miana czytelników bloga mego), którzy potrzebują kontaktu z kulturą wyższą.

7 komentarzy:

 1. O MOJ BOZE.... :D Ty juz mnie z niczy nie zaskoczysz...
  wszem i wobec ogłaszam zostaję:
  FANKĄ BLOGA TWEGO...AVE MONICHA IHA

  OdpowiedzUsuń
 2. 56 % społeczeństwa ? Ale są też tacy co czytają po 3 książki jednocześnie.. Niestety musze ogłosić swoje poddaństwo co by nie wyjść na 'głupca' <5> za pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na wiecej siostro Gwiazdo ! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. "se mOnifik..." :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dumna Monia i jej dumne pomysły hahaha :D
  Będę Twoją wierną fanką :))))
  Tylko pamiętaj... "nie bądź taka ważna!" :D :P :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ślicznusia Pięknusia .

  OdpowiedzUsuń
 7. Poddaństwem – określana jest forma uzależnienia chłopów od pana w społeczeństwie feudalnym.
  Więc mozesz jedynie przyznac racje
  Ograniczenia swobody osobistej ksztaltuja 56% społeczeństwa,nie mam pewnosci co do wynikow tej sondy(prosze wiec o Źródła),jednak uwazam ze ksiazki w duzej mierze ksztaltują swiatopogląd.
  Istotną cechą światopoglądu jest jego usystematyzowanie. Dokonuje się w nim określona strukturalizacja doświadczeń na temat własnego życia oraz otaczającego świata. Strukturalizacja ta jest efektem albo określonego wychowania albo samodzielnej refleksji.

  **J*

  OdpowiedzUsuń